školní časopis roku 2014

Školní časopis roku 2014

Autor: Jan Kurš | 04.12.2014

Dne 2. prosince 2014 se vydala čtyřčlenná výprava redaktorů v čele s Martinem Rosochou do Brna na Střední školu polytechnickou, kde se konalo celostátní předávání cen pro nejlepší středoškolské časopisy.

Workshopy

Po zahájení se všichni účastníci rozdělili do skupin, ve kterých pak absolvovali workshop. Já jsem se přidal do skupiny, která se seznamovala s CMS WordPress a zkoušela si naformátovat článek. Jelikož jsem webdeveloper a s WordPressem jsem již pracoval, tak mi tento workshop nepřinesl nic nového, jenom opakoval to, co už znám. Celkově byla dopolední část programu poměrně hektická, a to vlivem námrazy, kvůli které nepřijelo mnoho zástupců redakcí, ale hlavně přednášející, kteří workshopy měli vést.

Vyhlášení

Vybojovali jsme si dvě medailová umístění, a to 2. místo v kategorii volby redakcí a 3. místo v kategorii casino grafiky. Za třetí místo za grafiku jsem já osobně rád, ale příští rok to se změnami, které jsme udělali, hodláme dotáhnout mnohem výš, a to konkrétně o dvě místa.
Také mě potěšilo 5. místo v kategorii webových stránek, které mi dodalo motivaci pokračovat ve zlepšování stránek časopisu.
GYM obsadil v celkovém hodnocení 6. místo, což nás v konkurenci 189 časopisů velmi potěšilo.

po vyhlášení s diplomama

Cesta domů

Na cestě domu jsme se zastavili, pro nás v cizí krajině – poblíž Třebíče, na křižovatce a vydali se na průzkum zdejší krajiny. Překvapivě byla celá zmrzlá.