2048

2048 – hra, které podlehnete!

Autor: Pavel Mráček | 16.03.2014

Hned na úvod by bylo fajn říct, že hry na počítači téměř vůbec nehraju.
Už jen proto, že můj notebook vyrobený na přelomu tisíciletí, skoro žádné nové hry nerozjede.

Tahle logická hra mě ale chytla už pár sekund po otevření. O co v ní jde?

Vašim úkolem je srážet dlaždice, které mají stejnou číselnou hodnotu. Dlaždice lze ovládat směrovými šipkami.  To znamená že na obrázku níže se přímo nabízí srazit dvě dvojky.

2048

Při takovém sražení se hodnota obou dlaždic sečte, takže ze dvou dvojek vznikne čtyřka:

2048

Zároveň při každém pohybu ale dlaždice na plochu přibude.

Jak je patrné už z názvu, cílem hry je právě tímto srážením vytvořit dlaždici, která bude mí hodnotu 2048.
Takhle to zní jako hračka, ale zkuste si hru sami zahrát a uvidíte, že to vůbec tak snadné není! Mě se například po dvou hodinách hraní podařilo nejlépe získat dlaždici 1024,.

Hru si můžete zahrát zde: http://gabrielecirulli.github.io/2048/

 

Se svými výsledky se můžete pochlubit níže do komentáře, kam se rovněž můžete podělit o vaše fígle.

Dobře se bavte!

 

 • Xialoxeen

  Zdravím,

  zatím jen 35 468 bodů, jinak další pokusy kolem 20K +/-, taktika je hodně podobná, jak zde psal Honza, též preferuji horní levý roh s tím, že každé další číslo jde buď ze spodní části nahoru nebo zprava / zleva. tzn. používat posuny pouze levá – pravá – nahoru …. směr dolů je velice riskantní a záleží na náhodě. Jinak, pokud se vám povede vytěsnit si nejvyšší číslo z levého horního rohu o jedno pole doprava, nic není ještě ztraceno, pokud vaše nejvyšší číslo není vyšší než 512, i to je obtížné – ideální stav je 128/256 – stále hratelné. Pokud se vám naskytne ta možnost, že si nejvyšší číslo vytěsníte o jednu pozici doprava, je na čase přemístit hru pod levý horní roh a všechny hodnoty směrovat tímto směrem, aby se vám v levém horním rohu vytvořilo opět vysoké číslo, které bude totožné s nejvyšším číslem a následně je spojíte směrem k rohu. Rozhodně je též dobré se věnovat posunům do stran a hlídat si propojování čísel, aby se vám před vaše nejvyšší číslo nedostal nějaký trash.

  P.S. zatím to hraji první den, to z mé strany vše, GL&HF

 • Honza

  Ještě jeden tip: …zvolte si jeden roh (např. levý horní) a do něj budujte největší číslo, směrem od něj dolů a doprava pak čísla postupně menší. Pokud to jde, posouvejte jen směrem k rohu, tedy zde doleva a nahoru. Jakmile plocha „zhoustne“ pár většími čísly, přemýšlejte nad každým tahem – někdy budete muset risknout i netradiční posun (tj. zde doprava a dolů), abyste spojili větší čísla. Náhoda hraje velkou roli, ale přesný propočet je důležitější. Mnoho štěstí!

  http://www.apparade.cz/2014/03/2048-skvostny-ciselne-karambolovy-rebus/

 • Honza

  Doporučuji si vybrat jen 3 směry – například dolů, doprava a doleva. Směr nahoru použít jen když to jinak nejde. Tak se ti podaří držet větší hodnoty dole a menší hrát a sčítat nahoře. Když se ti zamíchají velké a malé hodnoty tak je konec blízko :)

 • Skóre 25616 (2048 a chvíli ještě dál), ale žádná konkrétní taktika za tím není 😀

 • Petr

  Doporucte prosim nejakou dobrou taktiku / strategii. Nemohu se dostat pres 8000 bodu, resp. dlazdici 512 😉

 • Iwish

  Jóóó!! Pájo to je pecka! na první pokus jen 512, ale večer to nějak dojedu 😀

 • Viky

  To ted jede na prednaskach na cvut :)